Elektra virtuvėje

Virtuvės dydžiai

Pradiniai duomenys, nuo ko pradedame:
Stalviršio aukštis nuo 855 mm iki 1020 mm, skirtumas 165 mm.
Viršutinės spintelės aukštis nuo 2245 mm iki 2475 mm, skirtumas 230 mm.
Tarpas tarp stalviršio ir spintelės 450…550 mm.
Rozetės, jungtuko aukštis kartu su rėmuku tradiciškai 80 mm.
Pagal saugos reikalavimus rozetės turėtų būti nutolusios nuo vandens šaltinių (čiaupo,vandens vamzdžio ir kt.) mažiausiai per 0,5 m.
Naudojantiems dujas – bet koks elektrinis sujungimas (rozetė, jungtukas) privalo būti ne arčiau 50 cm. nuo dujų čiaupo sumontuoto ant vamzdžio. (lygiai tas pats reikalavimas ir dujų katilui)

Apatinė rozečių pozicija, prie grindų, po spintelėmis yra naudojama virtuvės prietaisams, tokiems kaip šaldytuvas, indaplovė. Visada pasilikit papildomą prailgintojui rozetę, kartais tai daug paprasčiau nei toli apačioje esanti rozetė po spintutėmis.
Pastaba: Lietuvoje „mėgstamas matmuo“ yra 70 mm nuo perdangos (rozetės centro aukštis nuo grindų).

Rozetės, jungtuko pozicija renkama 100-150 mm virš stalviršio, vadinasi rozetės centrinis taškas bus 140 … 190 mm virš stalviršio.
Tradiciškai Lietuvos virtuvių gamintojai orentuojasi į 850-950 mm aukštyje esantį stalviršį.

Viršutinių rozečių pozicijos, jau virš spintelių. Jei darysime pačias aukščiausias spinteles ir aukštaūgiui gyventojui (ko Lietuvoje nedaro) rozetė nebetilps: dažniausias standartinis buto lubų aukštis 2500, o mes planuojame 2475 spintelės viršutinį tašką. Paprasčiausia daryti rozetes virš spintelės 100…150 mm nuo lubų, arba 100 … 150 mm virš viršutinės spintelės.

Gartraukio apatinis taškas – Jūsų galvos viršus, kad nedaužyti galvos į gartraukį. Skaičiais tai apie 800 mm virš stalviršio, tačiau, kad gartraukis dirbtų efektyviai jis turi būti ne aukščiau nei 600 mm virš viryklės. Šioje pozicijoje reikia ieškoti kompromiso.

Realiame gyvenime geriausia visas rozetes „paslėpti“ gartraukio zonoje, 100…150 mm šone nuo gartraukio vamzdžio, aukščiau pačio gartraukio, arba net virš spintelių. Šaldytuvo, indaplovės ir kitas reikalingas, žemiau stalviršio, rozetes slėpti kriauklės zonoje. Krauklės zonoje dažniausiai siena būna atvira, todėl tai paprasčiausiai padaroma ir ekplotuojama pozicija rozetėms.